Новини Грушинської сільської ради

  

З 1 липня почнуть діяти правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків — нагадування від Нацбанку 

26.06.2018 

З 1 липня 2018 р. підприємства торгівлі та сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари. Нацбанк звернувся до Мінфіну та ДФС з проханням надати роз'яснення щодо питань, які можуть виникнути під час впровадження механізму заокруглення та не застосувати до бізнесу штрафів за проведення касових операцій, пов’язаних із заокругленням

Про це під час прес-брифінгу повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

«Нацбанк упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, – наголосив він. – Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік».

Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 01 липня 2018 року карбування та випуску у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і продовження карбування та випуску лише монет номіналами 10 і 50 копійок. 

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, уведені в обіг раніше, і надалі  використовуватимуться як засіб платежу (грошова одиниця України – гривня і надалі дорівнюватиме 100 копійкам). Національний банк спеціально не вилучатиме з обігу ці монети, і вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення Правління Національного банку.

Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.

«Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети та банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси», – додав Віктор Зайвенко.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

Заокруглення стосуватиметься тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.

 

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

 1. сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
 2. сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

 

У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Також Віктор Зайвенко розповів, що Нацбанк провів попередні консультації та обговорення цього питання з державними органами (Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів України, Державна фіскальна служба, Міністерство інфраструктури України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство юстиції України, Пенсійний фонд) та банками, представниками сфери торгівлі та послуг, іншою діловою спільнотою та громадськістю, які позитивно поставилися до застосування подібних правил заокруглення.

Він зауважив, що Нацбанк зацікавлений, щоб застосування правил заокруглення під час готівкових розрахунків відбувалося комфортно як для споживачів, так і для  суб’єктів господарювання.

Розуміючи, що на початку у суб’єктів господарювання можуть виникнути побоювання стосовно правильності застосування  правил заокруглення, Нацбанк звернувся до Мінфіну та Державної фіскальної служби з проханням надати детальні роз'яснення щодо питань, які можуть виникнути під час впровадження механізму заокруглення та не застосувати до бізнесу штрафних санкцій за проведення касових операцій, пов’язаних із заокругленням.

 ***

Від редакції:

Наразі немає відповідних роз'яснень щодо цих питань ані від Мінфіну, ані від ДФС. Прохання Нацбанку не карати за помилки - це гарно. Але законодавчих підстав для незастосування штрафів не має. Тому кожному суб'єкту господарювання сфери торгівлі слід отримати індивідуальну консультацію від ДФС та від Мінфіну щодо цих питань та розуміти, як діяти.

Нагадаємо, Голова Нацбанку Яків Смолій оголосив про таке рішення регулятора в рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу 14.03.2018 р. під час презентації нових обігових монет.

***

Нацбанк також навів  відповіді на деякі актуальні питання, пов'язані з практичним застосуванням заокруглення. 

Наводимо найцікавіші з них:

 1. Чи заокруглюватиметься кожна ціна товару? Правила заокруглення передбачають закруглення лише загальної суми розрахунків у чеку. 
 2. Чи будуть підприємства заокруглювати ціни, якщо у споживачів буде з собою точна сума? У разі наявності монет відповідних номіналів у покупця, чи у продавця, споживачі зможуть використовувати їх у розрахунках. 
 3. Чи будуть підприємства заокруглювати ціни під час безготівкових розрахунків? Ні. При безготівкових розрахунках заокруглення не здійснюється. 
 4. Чи можуть підприємства давати дрібні копійки на здачу? Так. Підприємства, у разі наявності у них відповідних монет, даватимуть їх на здачу. 
 5. Чи зобов'язані підприємства дотримуватися правил щодо заокруглення? У разі відсутності монет відповідних номіналів у покупця та продавця підприємства мають заокруглювати остаточні суми (решту) за будь-якими готівковими платежами відповідно до правил заокруглення. 
 6. Чи потрібно заокруглювати суму, коли клієнт вимагає повернення платежу? Якщо відшкодування виплачується готівкою, а монети не використовуються, підприємства заокруглюють остаточні суми відповідно до встановлених правил. 
 7. Чи зобов'язані підприємства відображати в чеках суми до заокруглення та після нього? Чи потрібно буде їм перепрограмовувати реєстратор розрахункових операцій? Підприємства повинні зазначати в чеках загальні суми покупки до заокруглення та після нього, зокрема, використовуючи механізм надбавок/знижок. Переналаштування реєстраторів розрахункових операцій не потребуватиме значних додаткових витрат.

 

З 1 липня зросте прожитковий мінімум: на що це вплине? 

08.06.2018 

З 01.07.2018 р. прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1 777 грн (1841 грн для працездатних осіб). На які основні показники це вплине та як зростуть суми соціальних допомог?

«Вісник. Офіційно про податки»

З 01.07.2018 р. прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1 777 грн.

Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум буде таким:

 • для дітей віком до 6 років — 1 559 грн;
 • дітей віком від 6 до 18 років — 1 944 грн;
 • працездатних осіб — 1 841 грн;
 • осіб, які втратили працездатність — 1 435 грн.

Проте мінімальна заробітна плата станом на 01.07.2018 р. не змінюється і становить:

 • у місячному розмірі — 3 723 грн;
 • у погодинному розмірі — 22,41 грн.

Зазначимо, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Далі розглянемо, на які основні показники вплине підвищення прожиткового мінімуму та як зростуть суми соціальних допомог.

Індексація зарплати

Індексації підлягає зарплата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Отже, з 01.07.2018 р. індексації підлягає зарплата працівників у розмірі 1 841 грн.

Аліменти

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, розмір аліментів у липні 2018 р. становитиме:

 • для дітей у віці до 6 років не менше 779,5 грн (15 59 грн × 50 %);
 • для дітей у віці від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

Виплати з безробіття

Допомога з безробіття не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, максимальний розмір допомоги по безробіттю в липні 2018 р. — 7 364 грн (1 841 × 4).

Декретні

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але для тих жінок, які не є найманими працівниками чи підприємцями, які сплачують ЄСВ, вона не може бути меншою, ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Отже, з 01.07.2018 р. така допомога в розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж 460,25 грн (1 841 × 25 %).

Як повідомляла Держпраці, мінімальний розмір усієї такої допомоги, що надається органами праці і  соцзахисту, залежно від тривалості періоду вагітності та пологів, з 1 липня становитиме: 1933 грн (126 днів); 2148 грн (140 днів); 2915 грн (190 днів).

 Допомога одиноким матерям

Цю допомогу надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Отже, з 01.07.2018 р. для дітей до шести років максимальний розмір допомоги становитиме 1 559 грн, від 6 до 18 років — 1 944 грн, від 18 до 23 років (якщо дитина навчається на стаціонарі) — 1 841 грн.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Така допомога надається також тим дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до шести років становить 779,5 грн (1 559 грн × 50 %), від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

Від редакції:

Наведені вище показники змінилися разом зі зростанням прожиткового мінімуму. А що залишиться без змін, про що треба пам’ятати? 

1) Мінімальний розмір посадового окладу.  Мінімальні посадові оклади у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму протягом року залишаються на рівні січня 2018 року – 1762 грн. Проте це лише мінімальний показник, і роботодавцям приватного сектору не забороняється переглядати та підвищувати посадові оклади протягом року за їх самостійним рішенням;

2) Єдиний соцвнесок (ЄСВ). На розмір мінімального страхового внеску у 2018 році зміна прожиткового мінімуму не впливатиме, оскільки він розраховується як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ у розмірі 22%. Не змінюватиметься й розмір максимальної величини доходу, на який нараховується ЄСВ. Адже з 01.01.2018 р. цей показник прив’язали до розміру мінімальної зарплати. Зараз він становить 15 мінімальних зарплат (55845 грн.), а не 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як в минулому році. Ця зміна вплинула й на наступний показник;

3) Лікарняні та декретні. Згідно із ч. 2 ст. 24 Закону №1105, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Аналогічна норма існує і щодо допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 2 ст. 26 Закону № 1105). Оскільки поки що розмір мінімальної зарплати ВРУ не переглядала, цей показник з 1 січня 2018 року не змінюється;

4) Фінансова відповідальність за порушення трудового законодавства. Розміри штрафів за порушення трудового законодавства, встановлені ст. 265 КЗпП, залежать від розміру мінімальної зарплати на момент виявлення відповідного виду порушення. Тому зміна прожиткового мінімуму ніяк не вплине на розміри штрафів. Отже, при проведенні перевірок Держпраці протягом 2018 року буде застосовувати штрафи залежно від виду порушення, виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка діятиме на час такої перевірки. 

Також залишаться без змін, зокрема: 

1) граничний розмір добових – 372,30 грн (по Україні), 80 євро (закордон).

2) сума податкової соцпільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на ПСП. 

3) сума неоподатковуваного (ПДФО і ВЗ) доходу у вигляді подарунків. 

4) суми неоподатковуваної ПДФО нецільової благодійної допомоги.  

5) ставки єдиного податку для І та ІІ групи: 

 • для платників І групи – 176,20 грн,
 • для платників ІІ групи – 744,60 грн.

6) ставки податку на нерухоме майно і транспортний податок.  

7) збір за паркування;

8) судовий збір. 

9) плата за адмінпослуги та держмито;

10)  адміністративний збір та плата за надання відомостей з ЄДР;

11) плата за відомості з Державного земельного кадастру.

 

В Україні змінять правила нарахування субсидій

Корреспондент.net, 28 квітня 2018, 19:03

В Україні змінять правила нарахування субсидій

Фото: Корреспондент.net

Кабмін вносить зміни у програму надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг

Кабмін прийняв рішення про внесення змін до програми надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг з метою запобігання випадкам зловживань.

В Україні з 1 травня вступлять у силу нові правила нарахування субсидій. Про це у п'ятницю, 27 квітня, заявила прес-служба Кабінету міністрів.

 

Так, тепер, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше п'яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

 

Субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

 

Також повідомляється, що доходи від оренди майна, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи - в новій графі "інші доходи".

 

Ті, хто претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, позаяк працюють без оформлення, органи соцзахисту будуть автоматично рахувати дохід у розмірі 5286 гривень (три прожиткові мінімуми).

 

Зміниться також і тарифікація на газове опалення. З 1 травня соціальна норма буде наближена до реальних обсягів споживання - 4,5 кубометрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення - 30 кіловат на годину на квадратний метр площі.

 

Своєю чергою, змінені умови оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер вони зможуть оформити субсидії без укладення договорів на оренду житла - на підставі заяви та декларації, також була спрощена процедура отримання субсидій жителями об'єднаних територіальних громад.

Нова Заява про призначення субсидії з 01.05.2018

Зразок заповнення заяви 2018

Нова Декларація 2018

Зразок заповнення Декларації 2018

 

АРХІВ 2017 РОКУ

архів випускникам 2017 року

архів 22 червня 2017 року

Міжнародний день людей похилого віку Дата створення: 12:34 25.09.2017
28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці Дата створення: 14:16 28.08.2017
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ Дата створення: 09:14 24.08.2017
День Конституції України Дата створення: 12:38 23.06.2017
Розпочато роботу сайту Дата створення: 19:32 09.03.2017

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *